اطلاعاتی بیشتر درباره فاماگوستا

فاماگوستا یا گازیماگوسا شهری تقریبا کوچک در شمال شرقی جزیره قبرس است که دانشگاه مدیترانه شرقیکه بزرگترین و معتبرترین دانشگاه قبرس می باشد در آن قرار دارد. آب و هوای فاماگوستا گرم مدیترانه ای است و فقط چند ماه در زمستان شما احتیاج به لباس گرم دارید و بقیه سال تقریبا هر روز از آفتاب می توانید بهره مند شوید. البته در تابستان آفتاب بسیار گرم است و به لطف دریای زیبای مدیترانه آب تنی بسیار راحت و رایگان در ساحلهای زیبای فاماگوستا برقرار است.

فضای شهری و امکانات فاماگوستا
فاماگوستا دارای چهار خیابان اصلی است که معمولا زیاد شلوغ نیستند تقریبا درهمه این خیابانها کلی رستوران و کافه های متعدد وجود دارد که خوراکیهائئی از قبیل کباب ترکی و انواع کباب، اسپاگتی و پیتزا و مرغ بریان و سوپ وفست فود سرو می کنند.(لازم به ذکر است بنظر بنده هیچ غذائی در دنیا به پای غذاهای ایران عزیز نمی رسد) همچنین در کافه ها، شما قلیان و چای ترکی و قهوه ترک و تخته نرد را به وفور پیدا می کنید. سوپر مارکتها همه جا هستند و مارکتهای بسیار بزرگ مثل لمار و مارپا و اندر را هم که همه چیزدارند به تعداد می بینید.
فاماگوستا دارای چند میدان کوچک فوتبال و ورزشگاه است که یکی از بزرگترین آنها در خود دانشگاه مدیترانه شرقی واقع شده. کلا اهل هر ورزشی باشید از فوتبال و والیبال و تنیس تا بیلیارد و غواصی همیشه همه چیز فراهم است.داخل دانشگاه مدیترانه شرقی هر تجهیزات ورزشی که بخواهید هست و اگر اهل ورزش باشید می توانید از آنها استفاده کنید. سه سالن بولینگ و یک مرکز بیلیارد در فاماگوستا وجود دارد. البته میزها همه بیلیارد هستند و اسنوکری وجود ندارد
فاماگوستا دارای یک بیمارستان دولتی و دو بیمارستان خصوصی است و یک درمانگاه که داخل دانشگاه و مخصوص دانشجویان مدیترانه شرقی است. با بیمه درمانی و در درمانگاه دانشگاه و بیمارستان دولتی همه هزینه ها بجز هزینه داروها و مقدار ناچیزی برای دندانپزشکی شما هزینه زیادی پرداخت نخواهید کرد. ولی در بیمارستانهای خصوصی هزینه ویزیت و درمان بسیار بالاست پس تا مجبور نشدید به بیمارستان خصوصی نروید
فاماگوستا به تعداد کافی دارای بانک و خودپرداز مخصوصا در منطقه دانشگاه و در خود دانشگاه هم هست. همچنین صرافی ها را درست روبروی درب اصلی دانشگاه و داخل خود دانشگاه می توانید پیدا کنید. برای انتقال پول هم اصلا مشکلی نیست. جدیدا بعضی از دوستان ترتیبی اتخاذ کرده اند که پول ریالی در ایران به حساب صرافی ریخته می شود و بصورت دلار به حساب بانکی دانشجو در اینجا واریز می شود و مختصری هم کارمزد دریافت می شود.
در مورد خود شهر ماگوسا فکر نکنید که به شهری بزرگ مثل تهران یا شهرهای مالزی وارد می شوید. بخاطر جنگی که ۴۰ سال پیش رخ داده یک منطقه بزرگ از فاماگوستا کلا حصار کشی شده و غیر قابل تردد است. یک بخش شهر در منطقه قبرس اروپا و یک قسمت هم در طرف ترک نشین وجود دارد. یک دیوار و مرز از میانه این شهر فاماگوستا را به دو بخش تقسیم کرده. کلا ساختمانهای بسیار بلند و برج در فاماگوستا کمیاب است.
سرتاسر اطاف فاماگوستا پلاژهای بسیار زیبا در ساحل مدیترانه وجود دارد که تابستان مملو از توریست از سراسر جهان هستند و دانشجوها هم از این سواحل استفاده می کنند.
فاماگوستا و قبرس بطور کلی مکان آرامش و درس خواندن است. اگر واقعا قصد تحصیل داشته باشید با کمی تلاش به راحتی می توانید یک مدرک معتبر دانشگاهی در این محیط آرام برای خودتان بدست بیاورید و یا اگر از زندگی در شهرهای شلوغ و پر تردد با سر و صدا و هیاهو خسته شده اید می توانید با خرید خانه در قبرس و اطراف فاماگوستا اقامت قبرس را اخذ کنید و از آرامش لذت ببربد

عکسهای قبرس و فاماگوستا در اینستاگرام

 

به بحث وارد شوید

چهار × چهار =

مقایسه آگهی ها

مقایسه